Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będą walczyć o medale Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Dziewięciu sportowców z Warmii i Mazur jedzie do Abu Dhabi

fot. Przemysław Getka

Sześciu zawodników z Warmii i Mazur pakuje walizki na wyjazd do Abu Dhabi. 8 marca, w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich rozpoczną się Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych.

Nasi zawodnicy powalczą o medale: w ping pongu, badmintonie, judo i koszykówce. Przed wyjazdem warmińsko-mazurscy uczniowie szkół specjalnych, którym towarzyszyli trenerzy i wychowawcy spotkali się z wojewodą Arturem Chojeckim. Podczas wizyty Ewa Ryzińska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łupkach wręczyła wojewodzie koszulkę z podpisami kadry i zawodników.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

W gronie reprezentantów z Warmii i Mazur, które liczy w sumie z rezerwowymi dziewięć osób, są dwie zawodniczki. Jest także judoka, który po raz pierwszy będzie reprezentował Polskę w tej dyscyplinie.

Do Abu Dhabi na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych zakwalifikowało się ponad 60 zawodników z całej Polski. W sumie ekipa liczy 96 osób. Igrzyska potrwają od 8 do 22 marca.

Fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

Autor: D.Grzymska
Redakcja; B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, sportowiec, olimpiady specjalne, olimpiasa, Abu Dhabi
Wojewoda podsumował 2018 rok. „Przybywa inwestorów i powstają nowe miejsca pracy. Dzięki temu region rozwija się szybciej”

- Bolączką naszego regionu był zawsze fakt, że rozwijaliśmy się wolniej niż inni. Teraz udaje nam się eliminować poszczególne bariery rozwojowe, m.in. infrastrukturalną i gospodarczą –...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV