Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Artur Chojecki: Przejście szkół na nauczanie zdalne lub hybrydowe jest przewidziane w przepisach prawa

Fot. Agnieszka Chmielewska

„To była dobra, potrzebna i konieczna decyzja” – tak otwarcie pierwszego września niemal wszystkich szkół w tradycyjnej formie ocenia wojewoda warmińsko-mazurski.

Artur Chojecki przekonywał o tym w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn:

Fakt pierwszy jest taki, że grubo ponad 99% szkół rozpoczęło nauczanie w sposób stacjonarny i w taki sposób je kontynuuje. Te pojedyncze przypadki to sytuacje oczywiście, które się pojawiły i są przewidziane w przepisach prawa, w rozporządzeniach ministra edukacji narodowej, głównego inspektora sanitarnego. Szkoły przechodzą na jakiś okres na nauczanie zdalne czy hybrydowe i nic tutaj specjalnego się nie dzieje w związku z tym.

W tej chwili zdalnie lub hybrydowo nauka odbywa się m.in. w Liceum nr 12 w Olsztynie, szkole podstawowej w Ostródzie, Liwi, Rozogach, Lubawie, Pasłęku i Prątnicy.

W Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wojewoda Artur Chojecki uaktualnił również liczbę zakażonych w województwie – wzrosła ona do 1045 przypadków. To oznacza, że od czwartku zdiagnozowano 18 nowych zakażeń.

Wojewoda warmińsko-mazurski odniósł się także do kolejnej edycji programu Maluch +. Przewiduje on dopłatę w wysokości około 30 tysięcy złotych do jednego miejsca w żłobku.

Artur Chojecki apelował do samorządowców, by próbowali skorzystać z założeń programu Maluch+:

Ten wskaźnik „użłobkowienia” – tak go nazwijmy – nie wygląda w naszym województwie najlepiej. To jest około 15% przy średniej krajowej 25%. Mamy jeszcze dużo do zrobienia.

Pozyskane dofinansowanie może zostać przeznaczone zarówno na rozwój infrastruktury, jak i na bieżące funkcjonowanie miejsc opieki nad maluchami, w tym na koszty wyżywienia, zatrudnienia personelu, doposażenia oraz zakup środków higienicznych. W skali kraju na ten cel przeznaczono 450 milionów złotych.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Arturem Chojeckim

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, Artur Chojecki
Wojewoda Artur Chojecki uhonorowany przez samorządowców. Otrzymał tytuł Osobowości Powiatu Działdowskiego

Wojewoda warmińsko-mazurski uhonorowany przez samorządowców z Działdowszczyzny. Artur Chojecki otrzymał tytuł Osobowości Powiatu Działdowskiego. Tytuł Osobowość Powiatu Działdowskiego jest przyznawany przez powiatowe władze od 2012 roku....

Zamknij
RadioOlsztynTV