Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Arbet podpisał kontrakt z rządem Mali

Firma Arbet podpisała kontrakt z rządem Mali na budowę mieszkań socjalnych

Olsztyńska spółka Arbet wybuduje w ciągu 5 lat w stolicy Mali – Bamako – 7 tysięcy domów, szkoły i drogi.

Firma podpisała lukratywny kontrakt z rządem tego kraju. Wicepremier w rządzie Mali Abdramane Sylla powiedział w Olsztynie, że jest to część programu rządowego wybudowania w najbliższych latach w tym kraju 50 tysięcy domów socjalnych.

00:00 / 00:00

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin po spotkaniu z wicepremierem Mali jest pełen nadziei na szybki rozwój kontaktów regionu z tym afrykańskim krajem:

00:00 / 00:00

Arbet ma rozpocząć budowę w ciągu 3 miesięcy. Pracownikami fizycznymi mają być Malijczycy. Firma zamierza jednak wysłać do tego afrykańskiego kraju około stu polskich inżynierów i specjalistów, głównie z Olsztyna i chce budować z wykorzystaniem polskich materiałów.

Inwestycja ma powstać na 30 hektarach ziemi udostępnionej przez rząd malijski. Arbet ma budować 1400 domów rocznie.

Strony nie chciały ujawnić wysokości kontraktu. Prezes spółki Arbet Andrzej Bogusz powiedział jedynie, że jest to kwota dziewięciocyfrowa, liczona w złotówkach.

(kkaszub/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Brzezin, mali, bogusz
Naukowcy z Olsztyna będą współpracować z naukowcami z Republiki Mali

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie będzie współpracował z Instytutem Gospodarki Wsi Republiki Mali. Placówki podpisały umowę o wymianie doświadczeń z zakresu edukacji,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV