Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Apele policji zaczynają przynosić skutek. Seniorka z Ornety nie dała się oszukać

Fot. fotolia.pl

Ostrzeżenia policji przed oszustami, którzy dzwonią do osób starszych, prosząc o pieniądze, zaczynają odnosić skutek.

Świadczy o tym przypadek pani z Ornety, o czym informuje podkomisarz Monika Klepacka z lidzbarskiej policji:

Do mieszkanki Ornety zadzwonił telefon. W słuchawce odezwał się damski głos podający się za córkę rozmówczyni. Kobieta szlochając do słuchawki poinformowała, że „potrąciła na pasach osobę i potrzebuje pilnie gotówki, żeby nie pójść do więzienia na długie lata”. Obecny przy 77-latce syn kobiety natychmiast kazał przerwać jej rozmowę. Seniorka, którą próbowano oszukać, zaraz po odłożeniu słuchawki skontaktowała się z prawdziwą córką. Następnie rodzina starszej pani zadzwoniła na policję zawiadamiając o próbie oszustwa.

00:00 / 00:00

Policja radzi: jak ktoś do nas zadzwoni, prosząc o pieniądze, najpierw skontaktujmy się z osobą za którą podaje się dzwoniący lub na którą się powołuje. W razie stwierdzenia, iż dzwonił oszust należy zawiadomić policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Tak samo należy postąpić, jeśli ktoś zadzwonił do naszego mieszkania przedstawiając się jako przedstawiciel jakiejś instytucji czy służby, zwłaszcza, gdy oferuje pieniądze lub zwraca się o nie. Zwłaszcza nie wolno takiej osoby wpuścić do mieszkania.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, policja, apel, oszustwo
Pożar w gminie Morąg. Mężczyzna podpalił garaż byłej żonie

50-letni mieszkaniec Morąga został aresztowany na trzy miesiące po tym, jak podpalił garaż byłej żonie. Oficer dyżurny morąskiej policji otrzymał informację, że na terenie gminy Morąg...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV