Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Andrzej Śliwka w Porannych Pytaniach o porcie w Elblągu i dofinansowaniu stadionu Olimpii

Fot. J. Sulecki

Spór dotyczący przyszłości portu w Elblągu można było rozwiązać dziewięć miesięcy temu – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn podsekretarz stanu w ministerstwie aktywów państwowych. Z Andrzejem Śliwką rozmawiał Jan Sulecki.

W ocenie wiceministra Andrzeja Śliwki, planowane konsultacje władz Elbląga z mieszkańcami w sprawie portu są spowodowane politycznymi działaniami prezydenta miasta.

Prezydent Witold Wróblewski przez 9 miesięcy wykazywał złą wolę, zwlekał z podjęciem decyzji, przerzucał ją na Radę Miasta, a finalnie w jakimś para sondażu chce ją potwierdzić. (…) To tylko świadczy o tym, że pan prezydent chce przeprowadzić konsultacje z mieszkańcami w sposób chaotyczny i nietransparentny.

Andrzej Śliwka zapewniał, że będzie wspierał działania przyczyniające się do poprawy życia mieszkańców Elbląga. Wiceminister skomentował propozycję ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka dotyczącą dofinansowania budowy nowego stadionu Olimpii Elbląg.

Gospodarz mający strategię działania i umiejący zarządzać finansami dawno by wybudował nowy miejski stadion, nie wspominając o rewitalizacji miejskiego kąpieliska. Na to trzeba mieć jednak wizję i strategię. 8 lat to mnóstwo czasu, nie wspominając o kolejnych ośmiu w roli wiceprezydenta (…)

Posłuchaj rozmowy Janka Suleckiego

00:00 / 00:00

 

Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Poranne Pytania, port w Elblągu, Andrzej Śliwka
Olsztyn będzie kształcił najlepszych lekarzy. Posłuchaj Porannych Pytań z ministrem Czarnkiem

- W Olsztynie powstanie szkoła doktoryzująca lekarzy - przypomniał w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Taka nowa placówka będzie częścią szerszej...

Zamknij
RadioOlsztynTV