Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Akcja na Jeziorze Oleckim Wielkim. Kajakarzom pomogli policjanci

Fot. KPP Olecko

Niecodzienna akcja ratownicza na Jeziorze Oleckim Wielkim. Oleccy policjanci holowali do brzegu uczestników kolonii.

Dwóch chłopców utknęło kajakiem na środku jeziora i nie mieli siły wrócić do brzegu. – Wołanie o pomoc usłyszeli funkcjonariusze, którzy wracali z pokazu ratownictwa wodnego – mówi Rafał Jackowski z biura prasowego warmińsko-mazurskiej policji.

Dwaj chłopcy płynęli kajakiem. Jak się okazało, mieli problem ze sterownością, dodatkowo zabrakło im sił, by kajakiem bezpiecznie dopłynąć do brzegu. Opiekun, płynący w drugim kajakiem, nie miał możliwości, by w bezpieczny sposób im pomóc podopiecznym. Zziębniętych kajakarzy policjanci zabrali i okryli swoimi mundurami. Chłopcy szczęśliwie trafili na brzeg, nie potrzebowali pomocy medycznej, więc skończyło się na strachu.

00:00 / 00:00

Policjanci przypominają, że do wypraw sprzętem pływającym trzeba się przygotować także kondycyjnie. Trzeba pamiętać też o tym, żeby mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy.

Fot. KPP Olecko

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, młodzież, kajak, kajakarze
Okradali automaty do gier. Grozi im do 10 lat więzienia

Policjanci kryminalni z Giżycka zatrzymali trzy osoby, które włamywały się do automatów do gier i kradły z nich pieniądze. - Sprawcy tego przestępstwa zostali zatrzymani -...

Zamknij
RadioOlsztynTV