Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Agata Barwińska bez nominacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. PZŻ tłumaczy kryteria kwalifikacji

Fot. facbook Agata Barwińska Sailing

Magdalena Kwaśna z ChKŻ Chojnice, a nie Agata Barwińska z MOS-u Iława z nominacją imienną na igrzyska w Tokio w żeglarskiej klasie Laser Radial.

Dlaczego brązowa medalistka niedawno zakończonych Mistrzostw Europy przegrała rywalizację? Dominik Życki z Polskiego Związku Żeglarskiego tłumaczy, że kryteria kwalifikacji były jasne:

Do maja Magda Kwaśna miała już bardzo dużą przewagę punktową, która już wtedy dawała jej wygraną w części punktowanej kwalifikacji. Zostawała jeszcze decyzja zespołu decyzyjnego, który przedłużył kwalifikacje, dając szansę Agacie. Natomiast były dwa warunki: Agata musiała być w pierwszej trójce Mistrzostw Europy, a Magda musiała być poza pierwszą dwudziestką. Z tych warunków spełniony został jeden, Agata fantastycznie żeglowała, zrobiła wszystko co mogła i zdobyła brązowy medal, natomiast Magda zajęła 14. miejsce, czym obroniła swoją nominację. Zespół decyzyjny nie miał więc wątpliwości, rekomendując to zarządowi. Zarząd zatwierdził nominację.

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nominacja, Agata Barwińska
Fantastyczny występ Agaty Barwińskiej w żeglarskich Mistrzostwach Europy!

Olbrzymi sukces Agaty Barwińskiej! Zawodniczka MOS-u Iława wywalczyła u wybrzeży Gdańska brązowy medal Mistrzostw Europy w żeglarskiej klasie Laser Radial. W ostatnim dniu regat musiała walczyć...

Zamknij
RadioOlsztynTV