Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Adam Seroczyński będzie walczył z MKOL-em. Olsztyński olimpijczyk chce sprawiedliwości

Adam Seroczyński. Fot. M. Świniarski

Olimpijczyk, wielokrotny reprezentant Polski, kajakarz, a obecnie trener w olsztyńskim Kayak Sport Club, Adam Seroczyński zapowiada złożenie skargi na Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Sprawa dotyczy dyskwalifikacji nałożonej na Seroczyńskiego w 2008 roku po igrzyskach w Pekinie, kiedy to wykryto w jego organizmie śladowe ilości clenbuterolu.

Ostatnio niemieccy dziennikarze ujawnili, że po ponownym przebadaniu próbek z Pekinu, niedozwoloną substancję wykryto także u innych sportowców, m.in. u jamajskich sprinterów. Tyle, że ich już nie ukarano tłumacząc, że clenbuterol mógł znajdować się w podawanym w Chinach mięsie. Tak samo dziewięć lat temu tłumaczył się Seroczyński, ale jego ukarano dwuletnią dyskwalifikacją.

Z Adamem Seroczyńskim rozmawiała Izabela Malewska – posłuchaj

00:00 / 00:00

………………………………………..

Adam Seroczyński (ur. 13 marca 1974 w Olsztynie) – polski kajakarz, brązowy medalista olimpijski z Sydney w 2000 roku w K-4 na 1000 metrów, olimpijczyk z Aten (2004) i Pekinu (2008), medalista mistrzostw świata, mistrz Europy, wielokrotny mistrz Polski.

Był zawodnikiem WTSW Olsztyn (1992-1998), OKS Olsztyn (1999-2005) i Posnanii (2005-2008). W swojej karierze zdobył trzy medale mistrzostw świata, brązowy medal olimpijski, mistrzostwo Europy, dwa brązowe medale mistrzostw Europy i 15 tytułów mistrza Polski (pierwsze trzy w 1993 w barwach WTSW Olsztyn, ostatni w 2008 jako zawodnik Posnanii). Jego karierę przerwała dyskwalifikacja za doping w czasie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie (2008).

………………………………………..

Autor: I.Malewska
Redakcja: Ł.Węglewski

Więcej w kajakarstwo, Pekin, Adam Seroczyński, doping
Czy możliwe jest uprawianie sportu zawodowego bez dopingu?

Ponad 30 procent lekkoatletów, którzy startowali w mistrzostwach świata przyznało, że wcześniej stosowało zabronione środki –  wynika z raportu Światowej Agencji Antydopingowej. Czy możliwe jest uprawianie...

Zamknij
RadioOlsztynTV