Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Aby zachować ciągłość wypłaty trzeba złożyć nowy wniosek o przyznanie 500 plus

Od 1 lutego, można składać wnioski o przyznanie świadczenia 500 Plus na nowy okres rozliczeniowy. Złożenie dokumentów do 30 kwietnia gwarantuje ciągłość wypłaty finansowego wsparcia dla dzieci.

Program działa od 7 lat. Po zmianach, świadczenie przysługuje każdemu dziecku do 18 roku życia, bez względu na dochody jego rodziców czy opiekunów prawnych.

Wnioski przyjmuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, składa się je drogą elektroniczną – przypomina rzeczniczka ZUS-u w województwie warmińsko-mazurskim Anna Grabowska.

00:00 / 00:00

Wnioski można złożyć także przez portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną.

O świadczenie mogą ubiegać się również mieszkający w Polsce obywatele UE, a także pozostali cudzoziemcy, którzy przebywają tu legalnie i mają dostęp do polskiego rynku pracy. Pieniądze przysługuje również Ukraińcom, którzy przyjechali do naszego kraju po 23 lutym 2022 roku i przebywają tu na podstawie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, wniosek, wypłata
Kolejarze nie wykluczają strajku, a prezes Polregio apeluje o większe pieniądze

Wystarczy rozłożyć inaczej akcenty wydatkowania – powiedział prezes spółki Polregio Artur Martyniuk na konferencji prasowej w Olsztynie. W tej sposób odniósł się do 22 milionów złotych,...

Zamknij
RadioOlsztynTV