Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

A. Niedzielski: od 28 marca zniesienie obowiązku zakrywania nosa i ust

Fot. PAP/P. Supernak

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił podczas konferencji prasowej, że od 28 marca zniesiony zostanie obowiązek zakrywania nosa i ust, z wyjątkiem podmiotów leczniczych, a także izolacji i kwarantanny.

Podjąłem decyzję o tym, żeby od 28 marca wprowadzić dwa rozwiązania – pierwsze z nich to zniesienie obowiązku noszenia maseczek. Tutaj bardzo ważnym zastrzeżeniem jest fakt, że zniesienie nie dotyczy podmiotów leczniczych

– powiedział szef MZ.

Dodał, że bez względu na to, czy mówimy o pracownikach, czy o pacjentach podmiotów leczniczych, jest tam obowiązek zakrywania twarzy.

W pozostałych miejscach takiego obowiązku już od 28 marca nie będzie.

Minister zdrowia zastrzegł, że maseczki powinny być używane jednak w sytuacjach, które sami identyfikujemy jako związane ze zwiększonym ryzykiem zakażenia – chodzi np. o duże skupiska ludzi. – Wtedy rekomenduję, by używać maseczek – powiedział Niedzielski.

Szef resortu zdrowia zapowiedział również zniesienie kwarantanny dla współdomowników i izolacji domowej oraz kwarantanny dla przejeżdżających do kraju.

Wszystkie zmiany wejdą w życie 28 marca.

Autor: A. Zbieg, A. Kiełczykowska (PAP)
Redakcja: M. Rutynowski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w minister zdrowia, uwaga, pilne, obostrzenia, Adam Niedzielski, koronawirus
MZ: niecałe 9 tysięcy zakażeń w kraju i ponad 300 w regionie

Badania potwierdziły 8 994 kolejne zakażenia SARS-CoV-2, w tym 942 powtórne – podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał też, że zmarło 146 osób z COVID-19....

Zamknij
RadioOlsztynTV