Polecane, Aktualności, Aplikacja mobilna, Region, Regiony, Szczytno
Rekordowa promocja oficerska w Wyższej Szkoły Policji. „Zaszczyt i ogromna odpowiedzialność”
Promocja „na trzy generalskie szable” w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W tak uroczysty sposób na stopień podkomisarza policji, czyli pierwszy stopień oficerski, mianowanych zostało 531 funkcjonariuszy. To nieco ponad połowa tegorocznych absolwentów uczelni.
– Nie przypominam sobie, by mury Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie gościły tylu promowanych – powiedział Radiu Olsztyn nadkom. Krzysztof Wasyńczuk, rzecznik prasowy WSPol.
Gościmy funkcjonariuszy z całej Polski, w tym z odległych jej zakątków. Podczas tej uroczystości mamy też ponad 2 tys. zaproszonych gości, czyli rodzin nowych oficerów, które przyjechały do Szczytna
– dodał nadkom. Wasyńczuk.
Nowym podkomisarzem policji został m.in. Piotr Wodzyński, kierownik posterunku w Rybnie.
To dla mnie zaszczyt i ogromna odpowiedzialność. W policji służę już 23 lata.
– Jestem dumny z tego powodu. Ciężko pracowałem na to i wreszcie się udało – powiedział w rozmowie z Radiem Olsztyn podkom. Mateusz Koczenasz z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Przemyślu.
Moje studia na WSPol w części miały charakter zdalny, ze względu na pandemię COVID-19. Przyznam jednak, że po przyjeździe tutaj, zaczął się wspaniały czas
– dodał podkom. Koczenasz.
– My, jako wykładowcy i dowódcy, przekonaliśmy się w trakcie szkolenia, że są państwo doskonale przygotowani do wypełnienia zadań, jakie są państwu stawiane w trakcie służby – mówiła na placu apelowym Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie nadinsp. dr hab. Iwona Klonowska.
Niedługo Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie zmieni nazwę na Akademię Policji w Szczytnie.
W życiu szkoły dzieją się teraz epokowe wydarzenia. To jedna z najliczniejszych promocji. Być może to jednak jedna z ostatnich albo i ostatnia promocja przed podniesieniem statusu szkoły do rangi uczelni akademickiej
– podkreślał obecny na uroczystości wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży.
Ten awans uczelni był możliwy po przekroczeniu określonego progu samodzielnych stanowisk naukowych, ma też odpowiedni poziom nadawania naukowych stopni. Sprawą podwyższenia rangi zajmuje się teraz Senat.
Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego
Autor: M. Lewiński
Redakcja: M. Rutynowski