Dzięki dofinansowaniu powstaną nowe świetlice w gminie Braniewo
Trzy nowe świetlice wiejskie powstaną w gminie Braniewo. Budowa będzie możliwa dzięki dofinansowaniu z rządowego programu inwestycji lokalnych. Gmina otrzymała 1 milion 450 tysięcy złotych na te inwestycje.
Nowe świetlice wiejskie powstaną w Brzeszczynach, Gronówku oraz Zgodzie. Są to miejscowości po byłych PGR, gdzie brakuje miejsc, w których mogliby spotykać się mieszkańcy. Świetlice wiejskie będą pełnić funkcję centrów kultury lokalnej. Pozwolą na organizację czasu wolnego mieszkańców, a także zintegrują społeczność danej miejscowości. Mają służyć nie tylko dzieciom, ale także osobom dorosłym.
Budynki mają być zeroemisyjne i wyposażone w panele fotowoltaiczne oraz ogrzewane pompami ciepła. Budowa świetlic wiejskich pochłonie prawie 1 milion 900 tysięcy złotych, z czego 450 tysięcy złotych pochodzi z budżetu gminy. Budowa świetlic ma rozpocząć się w tym roku i zakończyć w przyszłym.
Posłuchaj relacji Anety Pastuszki
Autor: A. Pastuszka
Redakcja: M. Rutynowski


















![Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA] Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FIMG_9865-scaled-1.jpeg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)




![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)





