Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tegoroczne dopłaty dla rolników tylko przez internet

Około 3600 rolników z województwa warmińsko-mazurskiego złożyło wnioski o dopłaty bezpośrednie. Pierwszy raz można to zrobić wyłącznie internetowo przy pomocy aplikacji eWniosekPlus.

Nabór wniosków trwa od połowy marca i kończy się 17 maja.

Do tej pory dostępne były też formy oświadczenia o braku zmian i forma wniosku papierowego. Jednak ze względu na zmianę przepisów i fakt, że w tym roku musimy zadeklarować wszystkie uprawy na gruntach ornych. Dodam tylko, że rolnicy, którzy posiadali mniej niż 10 hektarów gruntów ornych, byli z takiego obowiązku zwolnieni, dlatego wszystko jest za pomocą aplikacji eWniosekPlus

– powiedział Radiu Olsztyn Rafał Orzoł z warmińsko-mazurskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

00:00 / 00:00

Gospodarze, którzy nie potrafią samodzielnie złożyć takiego e-wniosku, mogą liczyć na pomoc pracowników Agencji, dodaje Rafał Orzoł:

Z tego tytułu zostały udostępnione w biurach powiatowych punkty wsparcia technicznego, obsługiwane przez pracowników. Po wcześniejszym kontakcie z pracownikami danego biura powiatowego można się umówić i takie wsparcie otrzymać. Oczywiście dostępne jest też wsparcie w ośrodkach doradztwa rolniczego. Tam profesjonaliści wypełniają od początku do końca. Oczywiście też prywatne instytucje wspomagają za opłatą.

00:00 / 00:00

Beneficjenci unijnych dopłat powinni wysłać niezbędne dokumenty przez internet do 17 maja. Ostateczny termin naboru wniosków o dopłaty zakończy się 11 czerwca. Każdy wniosek złożony po 17 maja będzie oznaczać obniżenie przysługujących płatności o 1 procent.

Autor: M. Lewiński
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo, dofinansowanie
Wsparcie dla lokalnych producentów żywności. Rolnicy mogą starać się o pieniądze na poprawę jakości działania gospodarstwa

Rolnicy mogą starać się o pieniądze mające pomóc w skróceniu łańcucha dostaw. Chodzi o zmniejszenie liczby pośredników i poprawę jakości produktów. Ideą tworzenia krótkich łańcuchów dostaw...

Zamknij
RadioOlsztynTV