Olsztyn, Aktualności, Aplikacja mobilna
„Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy”. Prezydent Andrzej Duda spotkał się ze skautami
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z harcerzami na błoniach Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie. Druhowie przyjechali do miejsca objawień w ramach „Zlotu 30-lecia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej”.
Prezydent przypomniał o swoim przedpołudniowym spotkaniu z góralami w ramach stulecia istnienia Związku Podhalan. Wspomniał o dwóch szczególnych grupach społecznych, których jest protektorem: to górale i właśnie harcerze.
Te dwie grupy mają poza bardzo wieloma wspólnymi wartościami dwie wielkie wspólne cechy. Są wierni i są absolutnie niezawodni i godni zaufania. Górale i harcerze
– mówił prezydent Andrzej Duda.
Jesteście razem we wspaniałym miejscu dla ludzi wierzących w Polsce. Cieszę się, że harcerstwo się rozwija i niesie za sobą najważniejsze ideały. To powiedzenie: „na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy” to właśnie odpowiedzialność
– dodał prezydent i mówił, że to wielka zaleta harcerzy, że tacy właśnie są.
O 20.00 zgromadzeni na gietrzwałdzkich błoniach uczestniczyli w uroczystej mszy świętej. Wcześniej bili rekord polski w odtańczeniu „belgijki”. W parach tańczyły ponad cztery tysiące osób.
Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio
PRZECZYTAJ TAKŻE
-
Integracja i wspólne wartości. Ponad 250 harcerzy na zlocie pod Elblągiem
-
Urszula Pasławska: prezydent zamknął drogę do ustawy o statusie osoby najbliższej
-
Ponad 800 harcerzy na polach Grunwaldu. Trwa 54. Ogólnopolski Zlot Grunwaldzki
-
Współpraca z Ukrainą i hołd dla harcerzy. Ważne decyzje na sesji Rady Miasta w Iławie












































































