Poprosił o szklankę wody i ukradł emeryturę
Elbląscy policjanci wyjaśniają sprawę kradzieży w jednym z mieszkań przy ulicy Żeglarskiej.
Do drzwi mieszkania 78-letniej elblążanki zapukał mężczyzna i poprosił o szklankę wody. Gdy kobieta poszła do kuchni, złodziej wszedł do mieszkania i ze stołu w pokoju zabrał 1400 złotych emerytury.
Funkcjonariusze szukają złodzieja, któremu grozi do 5 lat więzienia. Śledczy nie wykluczaną, że złodzieje wykorzystujący metodę „na szklankę wody” mogą śledzić listonoszy. W tym przypadku mogło być podobnie. Złodziej z Żeglarskiej nie był sam. Towarzyszyła mu druga osoba. Z pewnością miał dobre rozpoznanie i wiedział, że 78-latka ma w mieszkaniu pieniądze.
Policja ostrzega przed otwieraniem drzwi nieznajomym, a tym bardziej przed wpuszczaniem ich do środka. (wch/bsc)





























