Święto Trzech Króli na antenie Radia Olsztyn
6 stycznia obchodzone jest Święto Objawienia Pańskiego (popularnie zwane jako Święto Trzech Króli). Z tej okazji Radio Olsztyn przygotowało audycje poświęcone jednemu z najstarszych świąt chrześcijańskich.
Po godz. 9 zapraszamy na reportaż poświęcony przygotowaniom do II Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami Olsztyna. Kilka dni przed uroczystością Marek Lewiński odwiedził parafian z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, którzy przygotowywali europejską część orszaku.
Ok. godz. 12 rozpoczynamy relację z II Orszaku Trzech Króli. Kolorowy pochód ruszy około południa spod trzech parafii – Św. Józefa, Najświętszego Serca Pana Jezusa i Chrystusa Odkupiciela Człowieka. Każdy z nich będzie w innym kolorze symbolizującym jednego z trzech króli. Orszak będą tworzyły dzieci i młodzież, ale organizatorzy zachęcają, by przyłączali się do niego wszyscy mieszkańcy, a szczególnie całe rodziny. Te najładniej przebrane, nawiązujące do historii, zostaną nagrodzone.
Orszaki wyruszą spod swoich parafii około godziny 12 i przejdą pod ratusz, skąd następnie o godz. 13, już jako jeden korowód, przejdą na Plac Dunikowskiego i dalej na Plac Solidarności. To właśnie tam czekać stanie żywa stajenka. Będą w niej m.in. lamy, kozy, osły, barany a nawet wielbłąd. (Uwaga kierowca! – W czasie przejścia orszaku w centrum Olsztyna mogą wystąpić utrudnienia w ruchu).
Na rozmowę dotyczącą motywów Trzech Króli w sztuce zaprasza Ewa Zdrojkowska. Gościem audycji, po godz. 13.15 będzie dr Ewa Gładkowska – historyk sztuki.
(łw)


















![Indykpol AZS Olsztyn przegrał w półfinale Pucharu Polski [GALERIA] Indykpol AZS Olsztyn przegrał w półfinale Pucharu Polski [GALERIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2F1000028120.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)










