Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jutro obchodzimy Święto Objawienia Pańskiego. Ulicami wielu miast przejdą Orszaki Trzech Króli

Olsztyn – orszak Trzech Króli (6 stycznia 2016 r.). Fot. Łukasz Węglewski

Jutro po raz kolejny wyjdą na ulice Orszaki Trzech Króli, by radośnie świętować Objawienie Pańskie. W Warmińsko-Mazurskiem przejdzie ich w tym roku 49, a największy – ulicami Olsztyna.

Tegorocznym hasłem będą słowa kolędy „Cuda, cuda ogłaszają”. Koordynator olsztyńskiego orszaku ksiądz Michał Tunkiewicz wyjaśnia, że hasło to nawiązuje m.in. do stulecia ważnego dla Polski wydarzenia.

Po pierwsze do setnej rocznicy Cudu nad Wisłą, którą będziemy w tym roku obchodzić. Jest to jednak także ogłoszenie naszego codziennego zwycięstwa nad samym sobą, nad słabościami i ułomnościami. To niewątpliwie cud i trzeba też się tym cieszyć.

00:00 / 00:00

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Olsztyna po raz siódmy. Na Warmii i Mazurach najdłuższą tradycję ma w Miłakowie, gdzie zorganizowany zostanie po raz 9.

ELBLĄG

Orszak Trzech Króli w Elblągu. Fot. Anna Dembińska

Również po raz kolejny ulicami Elbląga przemaszeruje Orszak Trzech Króli, któremu towarzyszyć będą wierni ze wszystkich parafii. To wielkie i ważne święto – przekonuje ksiądz Piotr Bryk, współorganizator uroczystości.

00:00 / 00:00

W tym roku Trzej Królowie, w rolę których wcielą się przedstawiciele wybranych dekanatów, pojadą ma czele orszaku bryczką. Będą w szatach koloru niebieskiego, czerwonego i zielonego symbolizujących Afrykę, Azję i Europę.

00:00 / 00:00

Organizatorzy przygotowali dla uczestników Orszaku Trzech Króli liczne niespodzianki. Będą pelerynki i złote korony. Na trasie na uczestników czekać będą też dwie przeszkody.

Zbiórka chętnych do wspólnego świętowania jutro na placu Kazimierza Jagiellończyka. Formowanie orszaku zacznie się przed godziną 13:00.

 

Autor: M. Sochacki/M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Trzech Króli, europa, afryka, Orszak Trzech Króli, Azja, Święto Objawienia Pańskiego, Cuda
„Cuda, cuda ogłaszają”. 6 stycznia ulicami Olsztyna przejdzie Orszak Trzech Króli

W Warmińsko-Mazurskiem przejdzie ich w tym roku czterdzieści dziewięć. Największy - ulicami Olsztyna. „Cuda, cuda ogłaszają”- to hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli. W Olsztynie, w święto...

Zamknij
RadioOlsztynTV