Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

300. premiera na deskach elbląskiego teatru. Wręczenie nagród za najlepsze role roku

Fot. Marta Hajkowicz

Na deskach teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbędzie się premiera spektaklu pt. „Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca”. To 300. premiera w elbląskim teatrze.

Miała odbyć się pod koniec marca z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Z powodu postępującej pandemii, została przełożona na wrzesień.

300 setna premiera jest niezwykle ważna dla wszystkich pracowników teatru, bo pokazuje ile spektakli powstało w elbląskim teatrze od 1975 roku.

Premiera spektaklu „Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca” odbędzie się dziś (12 września) o godzinie 18:00. Wtedy też zostaną wręczone nagrody Aleksandra w kategoriach Najlepsza Kobieca Rola Roku oraz Najlepsza Męska Rola Roku.

W tym roku do nagrody Aleksandra za najlepszą damską kreację nominowane zostały: Maria Makowska-Franceson za rolę Rebeki Nurse w spektaklu „Czarownice z Salem” , Marta Masłowska za rolę Elizabeth Proctor w „Czarownicach z Salem” oraz Aleksandra Wojtysiak za rolę Sally Bowles w „Cabarecie”.

Wśród aktorów nominowani zostali Lesław Ostaszkiewicz za rolę Herr Rudolfa Schultza w „Cabarecie”, Mikołaj Ostrowski za kreację Mistrza Ceremonii w „Cabarecie” oraz Sławomir Banaś za występ w muzycznym spektaklu „Kaczmarski – 4 pory niepokoju”.

Werdykt kapituły ogłoszono on-line. Aleksandra za kobiecą rolę roku otrzymała Marta Masłowska, natomiast Aleksander za męską rolę roku trafił do Mikołaja Ostrowskiego.

Podczas uroczystości wręczana jest również statuetka w kategorii Przyjaciel Teatru oraz Najwierniejszy Widz Zbiorowy.

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w premiera, nagroda, Aleksander, Teatr im. Serwuka w Elblągu, Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca, Marta Masłowska
Google przyznało Złote Pinezki dla najciekawszych miejsc turystycznych. Jest wśród nich jedna z atrakcji regionu

Z okazji 15-lecia uruchomienia Google Maps przyznano Złote Pinezki, czyli nagrody dla najlepszych atrakcji turystycznych w kraju. Na polskiej liście znalazło się 16 miejsc - po...

Zamknij
RadioOlsztynTV