Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Google przyznało Złote Pinezki dla najciekawszych miejsc turystycznych. Jest wśród nich jedna z atrakcji regionu

Stańczyki – mosty kolejowe. Fot. Łukasz Węglewski

Z okazji 15-lecia uruchomienia Google Maps przyznano Złote Pinezki, czyli nagrody dla najlepszych atrakcji turystycznych w kraju. Na polskiej liście znalazło się 16 miejsc – po jednej z każdego województwa.

Premiera Google Maps odbyła się w lutym 2005 roku i szybko zrewolucjonizował Internet, jako idealny program do wyszukiwania i oznaczania m.in. atrakcyjnych miejsc na świecie. Z usługi korzysta dziś około miliarda użytkowników. W bazie Map Google znajduje się 200 milionów miejsc, pod którymi użytkownicy każdego dnia zostawiają 20 milionów wpisów, wskazówek, opinii, zdjęć czy informacji.

Właśnie na podstawie tych wpisów Google wyłoniło najważniejsze i najlepiej oceniane miejsca w Polsce, po jednym w każdym z 16 województw.

W każdym województwie wybraliśmy najwyżej ocenianą atrakcję turystyczną spośrd pięciu miejsc o największej liczbie zgromadzonych ocen. Lista powstała w lutym, niestety z powodu restrykcji związanych z koronawirusem nie udało nam się przekazać statuetek laureatom. Cieszymy się, że możemy to zrobić teraz

– powiedziała Elżbieta Różalska z biura prasowego Google.

Globalna korporacja na Warmii i Mazurach wyłoniła Most w Stańczykach. To znakomita atrakcja dla wszystkich, którzy przebywają akurat na Mazurach. Stańczyki to mała wieś oddalona 25 kilometrów od Gołdapi. Właśnie tam znajdują się dwa nieczynne mosty kolejowe, które z powodzeniem mogłyby służyć jako scenografia filmu lub grafika promocyjna najnowszego symulatora kolejowego. Ich wysokość to 36,5 metra każdy. Wiadukty mogą pochwalić się średnią ocen 4,6 (na podstawie 3200 opinii).

Zobacz pełna listę nagród przyznanych przez Google Maps.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nagroda, pinezka, Google Maps
W leśniczówce Pranie po raz 9. wręczono Nagrodę Poetycką im. K.I.Gałczyńskiego ORFEUSZ

W słynnej leśniczówce Pranie niedaleko Rucianego-Nidy przyznano Orfeusze - prestiżowe nagrody dla autorów poezji. Orfeusza Ogólnopolskiego otrzymał Piotr Mitzner za tomik poezji "Siostra". - Wzruszony jestem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV