Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

10 pytań do Donalda Tuska na konferencji w Ełku

Fot. M. Zbrożek

W odpowiedzi na krytykę rządu przez Donalda Tuska, członkowie PiS zadają byłemu premierowi 10 pytań dotyczących okresu, kiedy on i jego ekipa sprawowali władzę. Pytania zostały odczytane na konferencji prasowej w Ełku.

Pytania dotyczą m.in. obronności i gospodarki – mówił Mateusz Szkaradziński, pełnomocnik PiS w okręgu ełckim, który odczytał wszystkie 10 pytań – m.in. w sprawie rezygnacji rządu Tuska z instalacji tarczy antyrakietowej, czy przekazania śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej rządowi rosyjskiemu.

Rząd Tuska prowadził prorosyjską politykę – dodał radny miejski z Ełku Łukasz Cegiełka. Tusk mówił wówczas, że należy prowadzić dialog z Rosją taką jaka ona jest. Dlatego należy sobie zadać pytań, jak wyglądałaby teraz ta polityka, gdy w Ukrainie trwa wojna. Zdaniem radnego, gdyby rządził nadal Donald Tusk, to w polityce energetycznej czy zagranicznej nie byłoby żadnych zmian.

Z tych 10 pytań dla naszego regionu najważniejsze są te, które dotyczą obronności – mówił poseł Jerzy Małecki. Rząd Donalda Tuska zlikwidował jednostki wojskowe na wschodzie, np. w Suwałkach czy Lublinie, a obecny rząd powołuje nowe.

Poseł Wojciech Kossakowski uważa, że w przypadku wygranej PO wiele programów zostanie zlikwidowanych, np. 500+. Musimy przypominać – zdaniem posła – że PO kłamie i nie można jej wierzyć.

Fot. M. Zbrożek

Senator Małgorzata Kopiczko zapytała dodatkowo o politykę prorodzinną ówczesnego rządu. Pytała, dlaczego nie była prowadzona taka polityka i dlaczego dzieci nie miały takiego dodatku rodzinnego, który wystarczyłby na zaspokojenie podstawowych potrzeb, np. edukacyjnych.

Senator Kopiczko przypomniała, że obecny rząd od początku prowadził politykę prorodzinną – wprowadził m.in. 500+, rodzinny kapitał opiekuńczy czy program Dobry start.

00:00 / 00:00

Senator przypomniała również o inwestycjach rządu PiS w edukację – m.in. o Laboratoriach Przyszłości, które działają w szkołach.

Fot. M. Zbrożek

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, senator Małgorzata Kopiczko, poseł Wojciech Kossakowski, 10 pytań do Tuska
Posłowie o czołgach dla Ukrainy i przedwyborczych koalicjach. Słuchaj Porannych Pytań

Niemieckie Leopardy dla Ukrainy i przygotowania do jesiennych wyborów to tematy Porannych Pytań Radia Olsztyn. Gośćmi Marka Lewińskiego byli parlamentarzyści Anna Wojciechowska i Jerzy Małecki. Niemcy...

Zamknij
RadioOlsztynTV