Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

10 lat więzienia za śmiertelnie potrącenie dwóch nastolatek. Kierowca był wpływem środków odurzających i jechał zbyt szybko

Dziś zapadł wyrok w sprawie przeciwko Radosławowi G., który przed rokiem śmiertelnie potrącił dwie dziewczyny w Łąkorzu koło Nowego Miasta Lubawskiego. 

Prokuratura postawiła 28-latkowi dwa zarzuty. Pierwszy to umyślne doprowadzenie do wypadku. Śledztwo potwierdziło, że mężczyzna jechał zbyt szybko. Prędkość przekroczył o około 40 kilometrów na godzinę. Drugi zarzut dotyczył jazdy pod wpływem środków odurzających. We krwi kierowcy stwierdzono obecność amfetaminy i marihuany, ale też ekstazy, LSD i metadonu.

Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim wymierzył Radosławowi G. łącznie karę 10 lat więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i po 30 tysięcy złotych zadośćuczynienia dla rodzin ofiar oraz 5 tysięcy złotych dla fundacji pomocy pokrzywdzonym.

Rok temu Radosław G. najechał na dwie 15-latki: Julię i Martę, które jechały publiczną drogą w Łąkorzu na rolkach. Jedna zmarła na miejscu, druga po trwającej kilkadziesiąt minut akcji reanimacyjnej.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

Fot. Radio Olsztyn

Fot. Radio Olsztyn

Fot. Radio Olsztyn

Autor: K. Grabowska/A. Skrago
Redakcja: K. Ośko/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wyrok, proces, Łąkorz, nastolatki, środki odurzające, sąd rejonowy, śmiertelne potrącenie, video
„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Młodzieżowy slang w spocie policji. Czy dotrze do nastolatków?

„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” - to hasło kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Warmińsko-mazurscy policjanci zainaugurowali edukacyjno - profilaktyczną kampanię w II Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie....

Zamknij
RadioOlsztynTV