Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zwolnieni z Teorii w Bartoszycach. Sukces Technikum z Zespołu Szkół nr 1

Technikum z Zespołu Szkół nr 1 w Bartoszycach zajęło drugie miejsce w ogólnopolskim rankingu szkół Zwolnieni z Teorii 2024. W tym roku wyróżniono 458 szkół ponadpodstawowych z całej Polski, wspierających uczniów w zdobywaniu kompetencji przyszłości i działaniu społecznym.

W tym zestawieniu znalazły się łącznie 22 placówki z województwa warmińsko-mazurskiego. Fundacja Zwolnieni z Teorii nie uwzględnia statystyk sukcesów w olimpiadach przedmiotowych czy zdawalności matur, ale ma inspirować młodych ludzi do realizacji projektów społecznych. W ramach olimpiady uczniowie rozwiązywali problemy takie jak brak świadomości ekologicznej czy zły stan psychiczny pacjentów.

Organizatorzy akcji podkreślili, że wyróżnione szkoły to placówki, które dają młodzieży wsparcie i przestrzeń na działania społeczne i skutecznie odpowiadają na największe problemy polskiej edukacji, takie jak nadmiar nauki pamięciowej i brak praktycznych umiejętności.

Pierwsze miejsce w tegorocznym rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii 2024 zajęło III Liceum Ogólnokształcące Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Meritum w Siemianowicach Śląskich.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

RadioOlsztynTV