Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zwabili kobietę, pobili, wielokrotnie zgwałcili i grozili śmiercią. Dziś sąd zdecydował o ich losie

Gwałciciele trafią na 5 lat do więzienia.

5 lat więzienia – taki wyrok przed elbląskim sądem usłyszeli dwaj mężczyźni oskarżeni o wielokrotne zgwałcenie 24-letniej kobiety. Proces obu mężczyzn, za zamkniętymi drzwiami, trwał od grudnia.
W styczniu zeszłego roku elblążanka umówiła się z jednym z nich we wsi pod Fromborkiem. W domu, oprócz znajomego kobiety, był także jego kolega. Mężczyźni uwięzili 24-latkę w garażu, pobili ją i wielokrotnie zgwałcili. Po wszystkim zagrozili jej śmiercią, jeżeli powiadomi policję.

Kobieta nie dała się zastraszyć i złożyła zeznania. Mężczyźni nie przyznali się do winy i twierdzili, że wszystko wydarzyło się za obopólną zgodą.
Śledztwo, prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Braniewie zakończyło się aktem oskarżenia wobec obu mężczyzn. Łukaszowi K. i Arturowi T. groziło do 15 lat więzienia. Ostatecznie usłyszeli wyrok 5 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

P.Karpiszen/asocha)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gwałt
Nowe fakty w sprawie gwałtu podczas konferencji medycznej w Kaliningradzie?

Przed elbląskim sądem pierwszy raz zeznawała tłumaczka, która oskarżyła ratowników medycznych o gwałt podczas konferencji medycznej w Kaliningradzie 4 lata temu. Sprawa w sądzie okręgowym w...

Zamknij
RadioOlsztynTV