Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Były prezydent Olsztyna ostatecznie uniewinniony od zarzutu gwałtu

Czesław Jerzy Małkowski. Fot. P. Getka

Sąd Najwyższy odrzucił wnioski o kasację wyroku uniewinniającego byłego prezydenta Olsztyna Czesława Jerzego Małkowskiego. To oznacza, że został ostatecznie uniewinniony od zarzutu zgwałcenia urzędniczki.

Wnioski o kasację wyroku uniewinniającego złożyli Prokuratura Okręgowa w Białymstoku i oskarżycielka posiłkowa, która oskarżała byłego prezydenta o gwałt. Sąd Najwyższy uznał oba wnioski za bezzasadne – poinformował obrońca Małkowskiego, adwokat Marek Gawryluk.

Sąd Najwyższy stwierdził, że sprawa trwa już 14 lat i nie ma mowy, ażeby uchylić ją do ponownego rozpoznania, bo nawet gdyby do tego doszło to wyrok byłby taki sam – uniewinniający. Jednocześnie obciążył oskarżycielkę posiłkową i Skarb Państwa kosztami adwokackimi w postępowaniu kasacyjnym.

00:00 / 00:00

Czesław Jerzy Małkowski od 2008 roku był oskarżany o zgwałcenie ciężarnej urzędniczki. W pierwszym procesie, który toczył się przed sądem w Ostródzie, został skazany na 5 lat więzienia.

Wyrok uchylił Sąd Okręgowy w Elblągu. Kolejny proces Małkowskiego toczył się przed Sądem Rejonowym w Olsztynie. Sąd Małkowskiego uniewinnił. Wyrok utrzymał w mocy sąd okręgowy, a kasację wyroku oddalił Sąd Najwyższy.

W poniedziałek Czesław Jerzy Małkowski ma przedstawić dalsze kroki prawne w tej sprawie.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, proces, gwałt, prezydent Olsztyna, Czesław Jerzy Małkowski, uniewinnienie, Sąd Najwyższy, uwaga
Rusza proces policjanta oskarżonego o napady na banki. Był lubianym i nagradzanym dzielnicowym

Na dziś (28 stycznia) Sąd Okręgowy w Olsztynie zaplanował rozpoczęcie procesu byłego policjanta, dzielnicowego z Rucianego. Mężczyzna jest oskarżony o napady na banki w Pieckach i...

Zamknij
RadioOlsztynTV