Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

ZUS przełamuje bariery komunikacyjne. Uruchomiono e-wizyty w języku migowym

Fot. Adobe Stock

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił e-wizyty w języku migowym. Aby z niej skorzystać wystarczy komputer z kamerą i mikrofonem lub smartfon.

Pracownik ZUS będzie migać w polskim języku migowym, a to dla osób niesłyszących szansa na samodzielne załatwienie sprawy i uzyskanie wyjaśnień na przykład o rentach bądź zasiłkach bez konieczności wychodzenia z domu.

– Chcemy, aby niesłyszący poczuli się tak samo komfortowo jak pozostali nasi klienci – wyjaśnia Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

00:00 / 00:00

Aby zarezerwować e-wizytę należy na stronie www.zus.pl wybrać „umów e-wizytę”, a następnie wybrać „umów e-wizytę” w języku migowym (PJM). W kolejnym kroku należy wskazać temat wideorozmowy oraz wybrać jej termin. Po uzupełnieniu podstawowych danych, w tym adresu e-mail, klient otrzyma potwierdzenie rezerwacji, a konkretnie link do e-wizyty.

Szacuje się, że liczba osób głuchych w Polsce sięga pół miliona, a kolejnych 900 tysięcy Polaków ma poważny uszczerbek słuchu. Wideorozmowy z ekspertem ZUS zostały wprowadzone w październiku zeszłego roku i codziennie korzysta z nich kilkaset osób.

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wizyta, ZUS, niesłyszący, język migowy, online
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi mailami

ZUS ostrzega przed fałszywymi mailami. Niektórzy z klientów w ostatnich dniach otrzymali maile z informacją m.in. o niedopłacie składek i konieczności uregulowania w ciągu 24 h....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV