Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Został ukarany za palenie śmieci. Mieszkaniec Elbląga musi zapłacić 2 tysiące złotych

Fot. Straż Miejska w Elblągu

2 tysiące złotych grzywny musi zapłacić mieszkaniec Elbląga za spalanie odpadów. Taką decyzję wydał Sąd Rejonowy w Elblągu.

Jeden z mieszkańców zdecydował pozbyć się śmieci paląc je. Rozpalił ognisko do którego wrzucił słomę z dachu, siatkę, puszki oraz inne odpady. Podczas interwencji straży miejskiej przyznał się do palenia ogniska jednocześnie stwierdził, że to, co się w nim znajduje nie jest odpadem.

Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu w wysokości 500 złotych. Sprawa trafiła do sądu. Po rozpoznaniu sprawy sąd w Elblągu nałożył na mężczyznę grzywnę w wysokości 2 tysięcy złotych oraz dodatkowo obciążył go kosztami sądowymi.

Staż miejska przypomina, że palenie odpadów jest zabronione i może nas dużo kosztować. Za nielegalne przetwarzanie odpadów termicznych grozi grzywna do 5 tysięcy złotych.

Fot. Straż Miejska w Elblągu

Fot. Straż Miejska w Elblągu

Fot. Straż Miejska w Elblągu

Fot. Straż Miejska w Elblągu

Autor: A.Pastuszka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Elbląg, śmieci, kara, palenie, ognisko
Chciała pomnożyć pieniądze, straciła 40 tysięcy złotych. Kobieta przekazała oszustowi dane do swojego komputera

Mieszkanka Elbląga straciła 40 tysięcy złotych po tym, jak przez internetową platformę giełdową chciała pomnożyć swoje pieniądze. Z elblążanką, która interesowała się operacjami giełdowymi i chciała...

Zamknij
RadioOlsztynTV