Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chciała pomnożyć pieniądze, straciła 40 tysięcy złotych. Kobieta przekazała oszustowi dane do swojego komputera

Mieszkanka Elbląga straciła 40 tysięcy złotych po tym, jak przez internetową platformę giełdową chciała pomnożyć swoje pieniądze.

Z elblążanką, która interesowała się operacjami giełdowymi i chciała założyć profil na platformie giełdowej, skontaktował się „konsultant”. Mężczyzna pomógł jej założyć konto, za które musiała zapłacić 250 dolarów.

Kobieta została poproszona o skan dowodu osobistego, karty płatniczej oraz podanie adresu zamieszkania w celu weryfikacji. Wzbudziło to u niej wątpliwości i poprosiła o zlikwidowanie konta i zwrot pieniędzy. Wtedy konsultant oświadczył, że musi ona zainstalować na komputerze wskazany program, który zlikwiduje konto.

Kobieta postąpiła według wskazówek. Przekazała następnie wygenerowany przez program kod. Za pomocą programu oraz kodu IP komputera, oszust uzyskał dostęp do jej komputera oraz konta bankowego a następnie dokonał trzech przelewów, na łączną kwotę ponad 40 tysięcy złotych.

Sprawą zajmują się obecnie policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Za dokonanie oszustwa może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, pieniądze, bank, oszust, komputer, ip, konto bankowe, dolar
Elbląg walczy o tytuł najpiękniej ukwieconego miasta. Każdy może zagłosować w plebiscycie Terra Flower Power

To już dziewiąta edycja tego konkursu. Plebiscyt Terra Flower Power to podsumowanie całego roku prac nad tym, by miejska przestrzeń była przyjazna mieszkańcom. Zarząd Zieleni Miejskiej...

Zamknij
RadioOlsztynTV