Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy projekt budżetu Olsztyna na 2019 rok. Deficyt wyniesie 78 milionów złotych

fot. P.Getka

Projekt budżetu Olsztyna na 2019 rok przedstawił prezydent Piotr Grzymowicz. Wynika z niego, że deficyt co prawda się zmniejszył, ale i tak opiewa na 78 milionów złotych.

Dochód miasta ma wynieść ponad miliard sto osiemdziesiąt dwa miliony, a wydatki to około miliarda dwustu pięćdziesięciu pięciu milionów złotych. Rok temu ratusz stawiał na inwestycje, w tym roku już tak nie będzie – zapowiadał prezydent Grzymowicz. Będą za to kontynuowane inwestycje, których nieukończono w roku ubiegłym. Oprócz tego m.in. ratusz stawia na rozwój ekomobilności, budowę ciągu trzeciorzędnych ulic na Gutkowie, bezpieczny MOF, poprawę warunków kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych, czy podniesienie atrakcyjności otoczenia Muzeum Nowoczesności przy ul. Knosały.

00:00 / 00:00

W poniedziałek projekt budżetu zaopiniowała pozytywnie Komisja Budżetu i Finansów rady miasta, a jutro olsztyńscy radni omówią go na sesji. Już teraz wiadomo, że nie wszystkim się podoba. Wiele zastrzeżeń ma na przykład Radosław Nojman, przewodniczący opozycyjnego klubu PiS. Jego zdaniem stare problemy Olsztyna pozostaną nierozwiązane, a deficyt będzie się powiększał. Dodaje również, że budżet powinien być w układzie zadaniowym, by był bardziej przejrzysty i zrozumiały dla mieszkańców.

00:00 / 00:00

Nieoficjalnie mówi się, że opozycyjny klub PiS nie poprze na środowej sesji projektu budżetu w obecnym kształcie.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, inwestycje, Piotr Grzymowicz, budżet, projekt, deficyt
Władze Olsztyna chcą o 80 procent podnieść opłaty za odbiór śmieci. Głosowanie w środę

Władze Olsztyna chcą od 1 kwietnia podwyższyć opłaty za odbiór śmieci średnio o 80 procent. Wysokość podwyżki sprawia, że uchwała  może nie uzyskać większości głosów radnych....

Zamknij
RadioOlsztynTV