Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy nowego dyrektora Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Park Naukowo-Technologiczny w Olsztynie

Po kwartale bez osoby zarządzającej Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny doczekał się nowego dyrektora. Szefową placówki została Maria Borzym.

Wcześniejszy dyrektor Wojciech Samulowski przeszedł na emeryturę. Po tym ratusz ogłosił konkurs na to stanowisko, ale dopiero w drugim konkursie udało się wyłonić dyrektora.

Maria Borzym zapowiada, że Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny będzie miejscem szerokiej współpracy. Najważniejszy dla niej jest rozwój rynku regionalnego w korelacji z nowymi technologiami i przy wykorzystaniu możliwości finansowania, jakie daje np. Bank Gospodarstwa Krajowego.

00:00 / 00:00

Nowa dyrektor Parku w swojej dotychczasowej karierze zawodowej zajmowała się właśnie finansowaniem pracując w bankowości. Była dyrektorem rozwoju regionu Banku Gospodarstwa Krajowego w Olsztynie.

W Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznego działa około sześćdziesięciu firm, wykorzystane jest około 90 procent powierzchni Parku. Maria Borzym zapowiada weryfikację działających tu firm pod kątem nowych technologii – chodzi o sprawdzenie czy tworzą nową jakość i ewentualne umożliwienie kolejnym nowatorskim firmom rozpoczęcie działalności w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Fot. A. Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dyrektor, olsztyński Park Naukowo-Technologiczny
Bez próby wyjaśnienia – fala hejtu i odwołania. O kulisach symulowanego ataku terrorystycznego w Śliskiej sprawie. Posłuchaj audycji

Przed miesiącem, w ramach ćwiczeń, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Barczewie zorganizowała w placówce symulowany atak terrorystyczny. Media podawały informacje o strachu i panice wśród...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV