Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy nazwisko nowego prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie

Fot. P. Getka

Sędzia Michał Lasota został prezesem Sądu Okręgowego w Olsztynie na 6-letnią kadencję. Zastąpił na tym stanowisku sędzię Danutę Hryniewicz, której kadencja upłynęła 19 czerwca.

Nowy prezes sądu

Michał Lasota do 19 czerwca 2022 roku pełnił funkcję prezesa Sądu Rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim. Jest również zastępcą Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych.

W 2009 roku został powołany na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim, a w 2021 roku został sędzią Sądu Okręgowego w Elblągu, gdzie orzekał w VI Wydziale Karnym Odwoławczym.

Rezygnacja wiceprezesa sądu

Funkcji wiceprezesa i rzecznika Sądu Okręgowego w Olsztynie zrzekł się że Olgierd Dąbrowski-Żegalski.  Obowiązki będzie pełnił do czasu formalnego odwołania.

W związku z upływem kadencji dotychczasowego Prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie, w dniu dzisiejszym złożyłem rezygnację z pełnienia funkcji Wiceprezesa i Rzecznika Prasowego Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Kończy się pewien etap, nadchodzi nowy…

Szanując fakt, że prawem każdego nowego prezesa sądu jest dobranie sobie współpracowników, którzy będą realizowali jego wizję kierowania sądem, w tym również politykę informacyjną, uznałem, że moja rola (misja) w tym zakresie się wyczerpała (…)

– czytamy w oświadczaniu Olgierda Dąbrowskiego-Żegalskiego

 

Redakcja: K. Ośko/B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd okręgowy, Olgierd Dąbrowski-Żegalski, Michał Lasota
Będzie nowy prezes sądu w Olsztynie. Danuta Hryniewicz kończy kadencję

W najbliższą niedzielę 19 czerwca kończy się kadencja prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie Danuty Hryniewicz. Nowego prezesa powoła minister sprawiedliwości. Pożegnanie z sędziami Kilka dni temu...

Zamknij
RadioOlsztynTV