Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmienił się kolejowy rozkład jazdy. Jednym z powodów są remonty linii

Najwięcej zmian dotyczy pasażerów podróżujących do Lublina i Krakowa, ale są też korekty w rozkładzie jazdy pociągów na Warmii i Mazurach.

Już dziś (12 marca) rozpoczynają się prace na odcinku Pisz-Ełk i tam uruchomiona zostaje komunikacja zastępcza. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji autobusy, które dowiozą ich w pobliże przystanków kolejowych. Autobusy komunikacji zastępczej będą kursowały do września. Potem przeniosą się na trasę z Pisza do Szczytna. Na 113-kilometrowym odcinku wymienione zostaną tory, wyremontowane mosty i przepusty oraz przystanki.

Na trasie z Olsztyna do Olsztynka na linii Olsztyn-Działdowo, za pociągi regionalne kursują autobusy, a pociągi Intercity relacji Warszawa-Olsztyn są kierowane przez Iławę i Ostródę.

Informacje dotyczące zmian dostępne są na wszystkich dworcach, a także na stronach internetowych przewoźników. Kolejne zmiany w rozkładzie zostaną wprowadzone na początku czerwca.

 

Autor: K.Kantor
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, pociąg
15 marca rozpoczyna się budowa wiaduktu w Ostródzie. Kierowców czekają objazdy

   Wiadukt nad linią kolejową Poznań - Skandawa, który umożliwi bezkolizyjny ruch pociągów oraz samochodów i pieszych. Obecnie komunikacja w centrum Ostródy jest wstrzymywana każdorazowo na...

Zamknij
RadioOlsztynTV