Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmiany w kalendarzu imprez sportowych. Które zostały odwołane? Los których jest niepewny?

Triathlon European Cup Olsztyn 2019 (18 maja 2019 r.). Fot. Łukasz Węglewski

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wpływają na wiele dziedzin życia. Jedną z nich są imprezy masowe. Te jeszcze nieodwołane nadal stoją pod znakiem zapytania.

Niemal od początku maja w miastach Warmii i Mazur uruchamiane są kolejne obiekty sportowe. Najpierw było to możliwe w przypadku boisk na świeżym powietrzu, później ruszyły też hale sportowe. Nadal jednak nie wiadomo, co z wydarzeniami masowymi. W Olsztynie organizatorem większości z nich jest Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Pewne jest, że w tym roku nie odbędzie się Bieg Świętojański. Nocna impreza debiutowała w poprzednim roku, a już jej premierowe wydanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zaplanowany na 20 czerwca start został odwołany.

Wciąż natomiast mamy nadzieję, że wszyscy spotkamy się podczas XVIII Biegu Jakubowego. W pierwotnej wersji miał on się odbyć 26 kwietnia, nowa data to 23 sierpnia. Jesteśmy pełni nadziei, że tak się stanie

– przyznał Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Na pewno nie odbędą się mistrzostwa Polski juniorów młodszych w pływaniu, które miały zostać rozegrane na początku lipca w Aquasferze oraz triathlonowy Elemental Tri Series, zaplanowany na ostatni weekend maja.

Nie ma natomiast ostatecznej decyzji co do Pucharu Europy w triathlonie. Nowy, zaproponowany przez Europejską Unię Triathlonu termin to 22 sierpnia. W zawodach miałoby wystartować tylko 50 zawodników z czołówki listy rankingowej.

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, imprezy
Ruch to zdrowie – 16.05.2020

Dziś w audycji „Ruch to zdrowie” o żeglarstwie, treningach online i strzelectwie. W Polsce obostrzenia związane z pandemią koronawirusa  stopniowo są rozluźniane. Dotyczy to także żeglarstwa....

Zamknij
RadioOlsztynTV