Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -4 °C pogoda jutro
Logowanie  

Zmarła Joanna Kołaczkowska. Polska scena kabaretowa w żałobie

Joanna Kołaczkowska

Nie żyje Joanna Kołaczkowska – jedna z najbardziej charakterystycznych postaci polskiej sceny kabaretowej. O jej śmierci poinformował Kabaret Hrabi w mediach społecznościowych. Artystka przegrała walkę z nowotworem. Miała 59 lat.

Joanna Kołaczkowska była nie tylko artystką kabaretową, ale także świetną aktorką i autorką tekstów.

Walczyła dzielnie, z godnością, z nadzieją. My razem z Nią. Wyczerpaliśmy niestety wszystkie dostępne formy leczenia. Wierzyliśmy w cud. Cud nie nastąpił

– napisano na oficjalnym profilu Kabaretu Hrabi.

Asia odeszła spokojnie, bez bólu. W otoczeniu najbliższych i przyjaciół – wśród tych, których kochała i którzy kochali Ją bezgranicznie

– dodano.

Joanna Kołaczkowska przez dekady bawiła i wzruszała widzów w całej Polsce. Karierę zaczynała pod koniec lat 80. w kabarecie Drugi Garnitur, później przez dziesięć lat występowała w kultowym kabarecie Potem. Od 2002 roku była filarem Kabaretu Hrabi, z którym stworzyła niezliczone programy pełne inteligentnego humoru i artystycznego kunsztu.

Od 1993 roku występowała także jako Dorin Owens w improwizowanym programie „Spadkobiercy”. Była autorką wielu niezapomnianych piosenek kabaretowych, takich jak: Song porzuconej, Bakteria w całusie, Rydwany ognia, Tango sromotnik.

Kołaczkowska została uhonorowana m.in. indywidualną nagrodą na 1. Festiwalu Kabaretu w Zielonej Górze w 2005 roku oraz tytułem Honorowego DebeŚciaKa na Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej w 2006 roku.

Kabaret Hrabi

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

Więcej w śmierć, nowotwór, Kabaret Hrabi
Śmiertelny wypadek motocyklistki w powiecie szczycieńskim na DK59

36-letnia motocyklistka zginęła w wypadku na drodze krajowej nr 59, na odcinku ze Starych Kiełbonek do Rozóg. W miejscowości Faryny zderzyła się z samochodem osobowym. Jak...

Zamknij
RadioOlsztynTV