Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zima atakuje. W powiecie braniewskim zamówiono kolejną partię soli drogowej i piasku

Atak zimy w pełni. Niskie temperatury, ślisko na drogach i biało dookoła. Zima na Warmii i Mazurach nie odpuszcza. Intensywne opady śniegu utrudniają jazdę po drogach powiatu braniewskiego.

Na drogi każdego dnia wyjeżdżają pługi oraz piaskarki. Zdarza się, że odśnieżanie konieczne jest kilka razy w ciągu doby. W tym roku jest także większe zużycie mieszkanki soli i piasku. Tej zimy zużyto już około 1400 ton mieszkanki. Zamówiona jest już kolejna partia soli drogowej i piasku – mówił Mirosław Kudliński, wicestarosta braniewski.

W powiecie braniewskim do odśnieżenia jest ok. 400 kilometrów dróg. Władze powiatu braniewskiego szacują, że w tym roku koszt zimowego utrzymania dróg w całym powiecie wyniesie około pół miliona złotych. Sytuację pogodową na terenie całego powiatu pomagają monitorować stacje pogody zainstalowane na terenie gminy Lelkowo, gminy Wilczęta oraz w Pakoszach.

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, sprzęt, sól
Uwaga kierowcy! Bardzo trudne warunki na drogach w regionie, policja apeluje o ostrożność

Po całonocnych opadach śniegu w Warmińsko-Mazurskiem są bardzo trudne warunki na drogach. Wszystkie trasy są przejezdne, ale leży na nich błoto pośniegowe lub zajeżdżony śnieg. Jest...

Zamknij
RadioOlsztynTV