Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uwaga kierowcy! Bardzo trudne warunki na drogach w regionie, policja apeluje o ostrożność

Sznur aut na trasie Bartąg-Olsztyn. Zdjęcie nadesłane przez Słuchacza

Po całonocnych opadach śniegu w Warmińsko-Mazurskiem są bardzo trudne warunki na drogach. Wszystkie trasy są przejezdne, ale leży na nich błoto pośniegowe lub zajeżdżony śnieg. Jest ślisko.

Policja ostrzega przed trudnymi warunkami na ulicach Olsztyna. Służby apelują o zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu i dostosowaniu prędkości do warunków pogodowych.

Również przez jakiś czas zablokowany był ruch tramwajowy. Dwa tiry nie mogły ruszyć na skrzyżowaniu pod Galerią Warmińską.

Z kolei na drogach wojewódzkich pracuje 67 jednostek sprzętu, ale miejscami sytuacja na trasach jest trudna bo wciąż pada, a w okolicach Nidzicy są zawieje śnieżne, poinformował dyżurny zarządu dróg wojewódzkich. Na trasach krajowych w regionie pracuje 120 pługów, ale mimo to na każdej z dróg zalega błoto pośniegowe.

Trudna sytuacja jest na osiedlowych ulicach i chodnikach w miastach jeżdżą pojazdy odśnieżające chodniki, ale po kilkunastu minutach znów robi się biało. Rekordowo dużo śniegu spadło w okolicach Olecka – 58 cm, w Kętrzynie – 23 cm, w Nidzicy 17 i Elblągu – 14 cm. Opady w Warmińsko-Mazurskiem mogą się utrzymywać cały dzień.

Ponadto do Polski wraca silny mróz. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenia meteorologiczne dla północno-wschodnich regionów kraju.

Jak mówi rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski, temperatura minimalna spadnie poniżej minus 15 stopni Celsjusza we wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, w województwie podlaskim oraz we wschodniej i północno-wschodniej części województwa mazowieckiego.

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

 

Redakcja: A. Dybcio za K. Kantor/PAP/IAR/Twitter

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, droga, śnieg, kierowcy, utrudnienia, uwaga, pilne
Będzie mroźno i z opadami śniegu. Synoptycy ostrzegają przed trudnymi warunkami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi opadami, śnieżycami w północnej części kraju oraz silnym wiatrem na południu. Dziś wieczorem i w nocy Polska podzieli...

Zamknij
RadioOlsztynTV