Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zgłosił podłożenie bomby, bo chciał się zemścić na urzędnikach. 24-latek z Elbląga słono za to zapłaci

Fot. fotolia

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zgłoszenie fałszywego alarmu bombowego w jednym z urzędów w Elblągu.

Jak ustalono, 24-latek zrobił to ze złości, ponieważ urząd ściągnął z niego zaległe zobowiązanie finansowe. Komisarz Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji powiedział, że do zatrzymania doszło trzy miesiące po tym, jak 24-latek zadzwonił do jednego z urzędów w Elblągu, zawiadamiając o rzekomo podłożonym ładunku wybuchowym. Alarm okazał się fałszywy.

Mężczyzna zdążył już zapomnieć o tamtym zdarzeniu i był kompletnie zaskoczony zatrzymaniem. Policjanci doprowadzili 24-latka do Prokuratury Rejonowej w Elblągu, gdzie przedstawiono mu zarzut celowego fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu. Śledczy zastosowali wobec niego policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Sprawa trafi do sądu.

Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i pokrycie kosztów działań służb ratowniczych i policji, związanych z wywołanym przez niego alarmem.

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Elbląg, policja, urząd, zatrzymanie, bomba, fałszywy alarm
Elbląg gospodarzem wojewódzkich obchodów Dnia Krajowej Administracji Skarbowej

Dzień Krajowej Administracji Skarbowej był okazją do wręczenia awansów i odznaczeń służbowych oraz podziękowań za współpracę innym służbom mundurowym, przedstawicielom władz wojewódzkich i samorządowych. Jesteśmy młodą...

Zamknij
RadioOlsztynTV