Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zdzisław Dubiella: Rozbudowujemy się, bo na kierunkach medycznych chcemy kształcić na poziomie nauczania XXI wieku

Profesor Zdzisław Dubiella rektor Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna rozpoczęła budowę Centrum Symulacji Medycznych – poinformował goszczący w Porannych pytaniach rektor Zdzisław Dubiella.

Rektor Dubiella podkreślił, że uczelnia, którą kieruje chce kształcić na przyzwoitym poziomie.

Rozbudowujemy się bo jest taka potrzeba. Aby kształcić na przyzwoitym poziomie musi być bardzo dobra baza (…) W Centrum Symulacji Medycznych będzie symulacja sytuacji rzeczywistych z jakimi pielęgniarka, czy ratownik medyczny będzie się spotykał. Ze Stanów Zjednoczonych sprowadzamy fantomy niemalże ostatniej generacji. Symulacja rzeczywistych sytuacji będzie prawie 100-procentowa.

Uczelnia w Elblągu otrzymała ponad 14 milionów złotych dofinansowania unijnego, jej wkład własny to 4 miliony złotych. Centrum zostanie oddane do użytku 1 października przyszłego roku. Rektor Dubiella krytycznie ocenia system kształcenia lekarzy w Polsce.

Bardzo wielu lekarzy wyjeżdża z kraju. Wykształcenie lekarza jest bardzo drogie, dlatego dlaczego państwo nie wprowadza rygoru, że wykształcony lekarz musi 5 czy 6 lat odpracować. Jeżeli tego rygoru nie ma to dlaczego są jakieś hamulce w wydaniu uprawnień uczelniom niepublicznym na kształcenie lekarzy. On wtedy sam płaci za studia, a jak sam płaci to sam o sobie może decydować.

Posłuchaj rozmowy Miry Stankiewicz ze Zdzisławem Dubiellą

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna

 

Redakcja: A.Socha/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, medycyna, edukacja, ekonomia, Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna
Elbląg przygotowuje się do bicia rekordu Polski we wspólnym śpiewaniu Roty

Elbląg jest już gotowy do świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jednym z głównych punktów obchodów będzie koncert pieśni patriotycznych pt. Moja Niepodległa w wykonaniu Elbląskiej...

Zamknij
RadioOlsztynTV