Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Zdrowie Polaków to sprawa ponad podziałami”. Posłanki Anna Wasilewska i Iwona Arent o projekcie ustawy dotyczącym koronowirusa

Iwona Arent i Anna Wasilewska. Fot. Przemysław Getka

Przyjęcie przez Sejm rządowego projektu ustawy dotyczącego koronowirusa komentowały w Porannych pytaniach posłanki z Warmii i Mazur: Anna Wasilewska z Platformy Obywatelskiej i Iwona Arent z Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem Anny Wasilewskiej był to wyjątkowy projekt ustawy, dlatego byliśmy ponad podziałami.

Należało się nad tym pochylić i uchwalić projekt ustawy. Jedyne co było nie tak, to tylko 24 godziny od czasu, kiedy posłowie dostali ten projekt na tablety do czasu przegłosowania, żeby mogła wejść w życie. Jest ona bardzo ważna. Określa jak zachować się w sytuacjach szczególnych, kiedy może nam grozić sytuacja kryzysowa, taka jak epidemia. Z drugiej strony, w ustawie tej było najmniej paragrafów dotyczących samego zdrowia.

Iwona Arent podkreślała, że był to pilny projekt dotyczący zdrowia Polaków, dlatego zagłosowaliśmy ponad podziałami.

To był projekt póki jeszcze mamy czas na przygotowanie się, zanim koronawirus przekroczy granicę Polski, bo jest to nieuniknione. Rząd i instytucje państwa muszą być przygotowane na przyjście wirusa i ratowanie zdrowia Polaków, dlatego był to pilny projekt. Tu nie było czasu na to, żeby siedzieć, zastanawiać się i rozważać.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, sejm, poseł, PiS, PO, Iwona Arent, Anna Wasilewska, posłanki
Bogusława Orzechowska: Szykujmy się na koronawirusa, ale nie zapominajmy o grypie

Każdą epidemię powinniśmy traktować poważnie - mówiła w Porannych pytaniach Radia Olsztyn lekarz i senator Bogusława Orzechowska z Prawa i Sprawiedliwości. W poniedziałek Sejm ma spotkać...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV