Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zdobywca Oscara za „Jokera” w nowym filmie Pawła Pawlikowskiego

Fot. Harald Krichel/ CC BY-SA 3.0/ commons.wikimedia.org

Joaquin Phoenix i Rooney Mara zagrają w nowym filmie polskiego reżysera Pawła Pawlikowskiego. Będzie to pierwszy film Polaka od czasu „Zimnej wojny”. 

Nie znamy szczegółów filmu Pawlikowskiego. Wiemy tylko tyle, że zdobywca Oscara za „Idę” napisał sam scenariusz i wyreżyseruje „The Island”. Amerykański Deadline podaje, że „The Island” jest thrillerem opartym na faktach. Film ma opowiadać o parze Amerykanów, którzy postanawiają porzucić cywilizację i zamieszkać na odciętej od świata wyspie. Ich wyczyn zostaje opisany przez media, co sprowadza na wyspę arystokratkę, która będzie chciała wybudować tam hotel. Akcja jest osadzona w latach 30. XX wieku.

Joaquin Phoenix i Rooney Mara od 2016 r. są parą. Wystąpili razem w 2018 r. w filmie „Maria Magdalena”. Phoenix w 2020 roku dostał Oscara za tytułową rolę w „Jokerze” Todda Philipsa i dziś jest jednym z najbardziej rozchwytywanych amerykańskich aktorów. Obecnie pracuje nad rolą Napoleona w biograficznym filmie w reżyserii Ridleya Scotta. Rooney Mara jest dwukrotnie nominowaną do Oscara („Carol”, „Dziewczyna z tatuażem”) aktorką, która zagrała również w takich hitach jak m.in. „Zaułek koszmarów”.

Pawlikowski, który w 2015 roku dostał Oscara za „Idę”, bardzo rzadko kręci filmy. „The Island” będzie jego pierwszym filmem od czasu z 2018 roku, za którą polski filmowiec dostał nagrodę za reżyserię w Cannes oraz nominację do Oscara. Współproducentką „The Island” będzie Ewa Puszczyńska, która z Pawlikowskim pracowała „Zimnej wojnie” oraz „Idzie”, za którą również otrzymała Oscara. Puszczyńska jest również producentką m.in. nominowanego do Oscara „Aida” oraz debiutu anglojęzycznego Agnieszki Smoczyńskiej „The Silent Twins”, który jest obecnie na polskich kinowych ekranach.

Autor: Ł. Adamski
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, kino, Paweł Pawlikowski, Joaquin Phoenix, Rooney Mara
Jest zwiastun nowego sezonu „The Crown”

5. sezon bijącego rekordy popularności serialu to pierwsza produkcja o dworze Buckingham po śmierci Elżbiety II. Kto tym razem wciela się w rolę monarchini?  Oparty na...

Zamknij
RadioOlsztynTV