Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbliża się Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej. Do wylicytowania m.in. lot samolotem nad Warmią

Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Tegoroczna Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej wesprze budowę olsztyńskiego hospicjum. Datki z licytacji i loterii fantowych będą przekazane Stowarzyszeniu Hospicyjnemu „Palium”.

W tym roku datki będą przekazane na budowę hospicjum.

Istotą każdej wenty jest wspieranie środowiska osób potrzebujących pomocy. W tym roku jest to hospicjum firmowane przez Stowarzyszenie im. Jana Pawła II „Palium”. Stowarzyszenie od wielu lat zmierza w tym kierunku, żeby to hospicjum w Olsztynie wybudować. My będziemy to wspierali

– podkreśliła Bożenna Ulewicz z Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej.

00:00 / 00:00

Wyjątkowy fant przekazało kolejny rok z rzędu olsztyńskie starostwo. Do licytowania zachęca starosta olsztyński Andrzej Abako.

Jest to półtoragodzinny przelot samolotem Szlakiem Świętej Warmii dla trzech osób. Z lotu ptaka będzie można zobaczyć Bałdy, Olsztyn, Świętą Lipkę, Reszel, Stoczek Klasztorny, Lidzbark Warmiński, Pieniężno, Braniewo, Frombork, Chwalęcin, Krosno, Dobre Miasto, Głotowo i Gietrzwałd.

00:00 / 00:00

Taki przelot będzie można licytować także w Internecie.

24. Wenta Dobroczynna odbędzie się 20 lutego w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, będzie wiele atrakcji.

W zeszłym roku wielkim wydarzeniem było włączenie się do aukcji starosty olsztyńskiego Andrzeja Abaki, który ufundował przelot awionetką nad Świętą Warmią. W tym roku ta atrakcja też się pojawi na naszej imprezie. Będziemy też mieli sporo obrazów do wylicytowania (…). Na scenie Państwowej Szkoły Muzycznej wystąpi Stanisław Soyka

– zapowiada Bożenna Ulewicz

00:00 / 00:00

Karty wstępu na wentę są dostępne w recepcji kurii metropolitalnej, biurze podróży Cezar i siedzibie Stowarzyszenia Hospicyjnego „Palium”.

Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w wenta, hospicjum, aukcja, Akcja Katolicka, obrazy, XXIV Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej
Sukces świątecznej zbiórki Radia Olsztyn. Pieniądze trafią do chorych dzieci

Zakończyliśmy kolejną świąteczną akcję charytatywną. Dzięki zaangażowaniu słuchaczy Radia Olsztyn zebraliśmy 12 tysięcy złotych na rzecz hospicjum dla dzieci, podopiecznych Caritas Archidiecezji Warmińskiej. W sobotę w...

Zamknij
RadioOlsztynTV