Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zawieszenie za szczepienie poza kolejnością. „Właśnie tak trzeba postępować”

Leonard Krasulski

Szef okręgu elbląskiego Prawa i Sprawiedliwości Leonard Krasulski ocenia, że jeżeli ktoś łamie zasady dotyczące szczepień przeciw COVID-19, to musi ponieść bardzo surowe konsekwencje.

Poseł PiS powiedział, że gdyby decyzja należała do niego, to on właśnie tak postąpiłby z ludźmi, którzy wyłamują się z przyjętych zasad w określonej wspólnocie. Poseł Krasulski odniósł się do zawieszenia posła Zbigniewa Girzyńskiego w prawach członka PiS. Taką decyzję podjął prezes PiS Jarosław Kaczyński, po tym jak portal „Nowości Dziennik Toruński” poinformował, że część niemedycznych pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w tym Zbigniew Girzyński, przyjęła szczepionkę przeciw koronawirusowi.

Szef okręgu elbląskiego PiS przypomniał, że poseł Girzyński już raz został zawieszony, w grudniu 2014 roku zrezygnował z członkostwa w partii i klubie po tzw. aferze madryckiej. Drugi raz zdarzył mu się taki incydent, chociaż „incydent” , jak podkreślił poseł Krasulski, to za małe słowo. To wykroczenie poza standard danej grupy społecznej – podsumował członek prezydium klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Leonard Krasulski, który należy do grupy osób po 70. roku życia, czeka na szczepienie. Ma odbyć się 26 marca.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienie, PiS, Leonard Krasulski
Strażacy z OSP pomagają w dotarciu na szczepienie

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało, że w całym kraju strażacy dotychczas już kilkadziesiąt razy pomagali dotrzeć seniorom i osobom niepełnosprawnym na szczepienia przeciwko COVID-19. Od...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV