Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zawieszenie broni w Ukrainie, reparacje wojenne i „szubienice”. Słuchaj Jeden na Jednego

Od lewej: Jarosław Babalski, Andrzej Piedziewicz, Bartosz Grucela

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli:

  • Jarosław Babalski – Prawo i Sprawiedliwość
  • Bartosz Grucela – Lewica Razem

Dwudniowe zawieszenie broni w Ukrainie

Prezydent Rosji nakazał wprowadzenie dwudniowego zawieszenia broni w Ukrainie. Powodem są prawosławne święta Bożego Narodzenia. Jak to traktować? Czy faktycznie będzie przestrzegane? A może Rosja próbuje wycofać się z wojny?

Niemcy o reparacjach wojennych

Niemcy nie są zainteresowane negocjacjami na temat reparacji wojennych dla Niemiec. Taka jest odpowiedź Niemiec na notę dyplomatyczną w sprawie reparacji, wysłaną przez polski rząd. Według naszych sąsiadów, sprawa odszkodowań jest już zamknięta. Czy to koniec tematu? Polski MSZ twierdzi, że będzie kontynuował sprawę.

Jaki będzie ten rok w regionie?

Goście audycji zastanawiali się jak w 2023 roku mogą rozwinąć się niektóre tematy, o których często mówiliśmy w ubiegłym roku. Są dwa ważne tematy regionalne. Jeden z nich to przekop Mierzei Wiślanej. Wciąż nie wiadomo, kto dokończy budowę toru wodnego do portu w Elblągu. Rząd chciałby, aby pieniądze wyłożył samorząd, samorząd woli, żeby finansował tę inwestycję rząd. Czy dojdą do porozumienia?

Drugi regionalny temat, o którym często mówiliśmy to olsztyńskie szubienice. Prawdopodobnie w najbliższych 2-3 tygodniach wojewoda wyda nakaz rozbiórki usytuowanego w centrum miasta pomnika. Czy postument zostanie zlikwidowany, czy będą jeszcze długie sądowe spory?

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Od lewej: Jarosław Babalski, Bartosz Grucela. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za A. Piedziewicz

Więcej w Elbląg, port, samorząd, Olsztyn, PiS, wojna, Niemcy, przekop, Ukraina, pomnik, Mierzeja Wiślana, lewica, szubienice, MSZ, Andrzej Piedziewicz, reparacje, Bartosz Grucela
Parlamentarzyści o waloryzacji rent i emerytur oraz zwolnieniach podatkowych

1 marca nastąpi waloryzacja rent i emerytur - przypomnieli w Ostródzie parlamentarzyści z Prawa i Sprawiedliwości. Mówili o tym na konferencji prasowe, która dotyczyła sytuacji ekonomicznej...

Zamknij
RadioOlsztynTV