Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zastęp straży pożarnej dozoruje jeszcze pogorzelisko przy Zakładzie Gospodarki Odpadów Komunalnymi w Olsztynie

Fot. S. Filipowicz

Spaliło się około 6 tysięcy ton mebli składowanych na placu. Dym nad Olsztynem widoczny był z Barczewa. Akcja zakończyła się po 16 godzinach.

– Strażacy cały czas kontrolują sortownię śmieci – powiedział Radiu Olsztyn młodszy brygadier Sławomir Filipowicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Strażacy podkreślają, że wczoraj udało im się przerzucić około 70 procent pryzmy z odpadami i zalać ją wodą. W tej chwili z pogorzeliska wydobywa się minimalna ilość dymu.

Po pożarze sortowni śmieci w Olsztynie Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska zapowiada badania. Od dzisiaj pobierane będą próbki z głębszych warstw ziemi i wody żeby sprawdzić zawartość metali ciężkich i związków azotu. Wczoraj nie było pomiarów świadczących o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia toksycznych substancji w dolnej warstwie powietrza. Natomiast w górnej warstwie występowały śladowe ilości amoniaku.

Więcej o pożarze: Po 16 godzinach ugaszono pożar składowiska śmieci w olsztyńskim ZGOK-u

Fot. P. Gęsicki

 

Autor: M.Lewiński
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, śmieci, ZGOK, Meble, stare meble
Po 16 godzinach ugaszono pożar składowiska śmieci w olsztyńskim ZGOK-u. ZDJĘCIA

Około 40 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej walczyło z pożarem, który wybuchł w sortowni śmieci w Olsztynie. Akcja gaśnicza w Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi przy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV