Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Korupcję w olsztyńskim wojsku zbada Prokuratura Okręgowa w Warszawie

Sprawę korupcji w olsztyńskim wojsku zbada Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Wczoraj (13.12) żołnierze elbląskiego oddziału Żandarmerii Wojskowej zatrzymali żołnierza, pracowników wojska oraz prywatnych przedsiębiorców. Podejrzewani są oni o popełnienie przestępstw przy zamówieniach publicznych. Rzecznik prasowy Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej podpułkownik Paweł Durka powiedział Polskiemu Radiu Olsztyn, że jeszcze dziś akta mają być przekazane śledczym z wydziału do spraw wojskowych.

Wstępnie ustalono, że funkcjonariusze publiczni z jednostek instytucji wojskowych przyjmowali korzyści majątkowe i przekraczali uprawnienia. Doprowadziło to do niekorzystnego rozporządzenia mieniem Skarbu Państwa. Nieprawidłowości dotyczyły przede wszystkim przetargów publicznych w latach 2014-2016, dotyczących inwestycji i remontów realizowanych przez Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Olsztynie na rzecz jednostek podległych ministrowi obrony narodowej.

Żandarmeria Wojskowa dokonała aresztowań w bloku na Osiedlu Generałów w Olsztynie. Fot. M. Świniarski

Żandarmeria Wojskowa wkroczyła do jednego z bloków na olsztyńskich Jarotach. Fot. M. Świniarski

(grab/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w korupcja
Korupcja ciągle wyzwaniem dla służb mundurowych

Mimo wielu projektów dotyczących zwalczania korupcji, zjawisko to jest stale obecne w szeregach służb mundurowych nie tylko w Polsce, lecz także w innych krajach – przyznali...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV