Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zamknięte przedszkola i żłobki. Z opieki mogą korzystać jedynie dzieci medyków i pracowników służb porządkowych

Przedszkola i żłobki w całym kraju są zamknięte. Decyzję tę podjęto na co najmniej dwa tygodnie w związku z rozprzestrzeniającą się trzecią falą pandemii koronawirusa.

Choć jak przyznaje minister zdrowia Adam Niedzielski, w żłobkach i przedszkolach nie ma dużej liczby zakażeń, to trzeba ograniczyć liczbę osób, które codziennie się przemieszczają i spotykają.

Związana z tym mobilność i kwestia zgaszenia i wciskania tego hamulca awaryjnego przekonują nas do tego, żeby przedszkola i żłobki zostały zamknięte

– powiedział minister.

Do przedszkoli i żłobków będą mogły uczęszczać tylko dzieci medyków i osób pracujących w służbach porządkowych. Rodzicom, którzy zostaną z dziećmi w domach, będzie przysługiwał zasiłek opiekuńczy – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Te najmniejsze dzieci odprowadzane do żłobków czy przedszkoli będą objęte zasiłkiem opiekuńczym dla rodziców

– mówił premier w trakcie konferencji prasowej zapowiadającej poszerzenie obostrzeń.

Do 11 kwietnia zamknięte są też szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych w całym kraju uczą się zdalnie od 22 marca.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole, żłobek, koronawirus
Od poniedziałku USC w Olsztynie przywraca obsługę interesantów

Urząd Stanu Cywilnego w Olsztynie przywróci od poniedziałku godziny obsługi interesantów. W związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem wśród pracowników, w minionym tygodniu urząd działał w...

Zamknij
RadioOlsztynTV