Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zamknięte hotele, ograniczenia w sklepach, godziny dla seniorów. Kolejne obostrzenia w walce z COVID-19

Fot. P.Getka

Podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki oraz Łukasz Szumowski zapowiedzieli szereg nowych obostrzeń, które zostaną wprowadzone w naszym kraju w celach walki z pandemią koronawirusa.

Według badań, najlepszą drogą do zwalczenia koronawirusa są izolacja i dystans. Jeśli już musimy wyjść z domu, utrzymujmy dwumetrową odległość od innych. Dzieci i młodzież do lat 18. mogą przebywać na ulicach tylko w towarzystwie rodzica lub opiekuna. W sklepach obowiązuje zasada – trzech klientów do jednej kasy a na poczcie dwie osoby do jednego okienka. Od 10 do 12 sklepy spożywcze, kosmetyczne i apteki otwarte będą tylko dla seniorów.

Personel sklepów i stacji benzynowych musi dezynfekować terminale i dystrybutory po każdym kliencie. Zamknięte będą też usługi fryzjerskie, kosmetyczne i studia tatuażu. Wprowadzony zostanie także zakaz korzystania z rowerów miejskich, a w transporcie prywatnym będą obowiązywały zasady takie, jak w komunikacji publicznej.

Ponadto zamknięte będą też hotele i hostele, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych na kwarantannę i dla robotników budowlanych. Rząd zdecydował również o odwołaniu rehabilitacji oprócz ciężkich przypadków. Wprowadzone zostaną nowe zasady odbywania kwarantanny dla osób powracających z zagranicy. Będzie to albo izolacja we wskazanym miejscu lub kwarantanna w domu wraz z mieszkającymi tam domownikami.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rząd, sklep, hotele, seniorzy, kolejki, obostrzenia, koronawirus, izolacja, hostele, zakłady fryzjerskie
Lasy Państwowe walczą z koronawirusem. Oddział w Olsztynie przekazał 50 tysięcy złotych

Lasy Państwowe przeznaczą dwa miliony złotych na walkę z epidemią koronawirusa. Środki trafią do szpitali. Placówki służby zdrowia muszą być maksymalnie przygotowane na apogeum zakażeń koronawirusem,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV