Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zamieszanie wokół ścieżki rekreacyjnej nad jeziorem Długim. Na wiosnę zamienia się w błoto

Ścieżka rekreacyjna nad jeziorem Długim. Fot. A. Socha

Nad Jeziorem Długim w Olsztynie odbyła się wizja lokalna w sprawie ścieżki rekreacyjnej. Stowarzyszenie Święta Warmia zarzuca władzom miasta, że oddana w 2012 roku ścieżka została wykonana nieprawidłowo; po zimie zamienia się w błoto, a latem w glinianą skorupę.

Ścieżka została wykonana z polimeru, według technologii firmy Nascon. Firma ta podtrzymuje opinię, że technologia jest prawidłowa, natomiast zawiodło wykonanie. Firma „Kasia” wymieniła nawierzchnię, jednak co roku na wiosnę sytuacja się powtarza. W wizji lokalnej uczestniczyli pracownicy Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie oraz przedstawiciel inżyniera kontraktu.

Prezes Stowarzyszenia Święta Warmia Bogdan Bachmura pytał władze Olsztyna:

Dlaczego ścieżka, która była wykonana nominalnie jako polimer, dzisiaj jest przez pana prezydenta Słomę definiowana jako ścieżka gruntowa? Dlaczego ścieżka gruntowa na wiosnę zamienia się w gliniasta breję?

00:00 / 00:00

Rzecznik Zarządu Zieleni Paweł Pliszka poinformował, że odpowie na zarzuty stowarzyszenia po otrzymaniu pytań na piśmie. Dodajmy, że ścieżka kosztowała milion złotych, a termin gwarancyjny upłynął w 2017 roku.

Ścieżka rekreacyjna nad jeziorem Długim. Fot. A. Socha

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ścieżka, błoto, jezioro Długie, Bogdan Bachmura
Postęp w sprawie śmierci mężczyzny wyłowionego z jeziora Długiego. Znaleziono broń, z której został postrzelony

10 czerwca w jeziorze Długim w Olsztynie znaleziono ciało mężczyzny. Udało się znaleźć broń, z której został postrzelony. Zebrany dotychczas materiał dowodowy wskazuje na samobójstwo, jednak...

Zamknij
RadioOlsztynTV