Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zamarznięte zbiorniki mogą być śmiertelną pułapką

Fot. A. Skrago

Mimo siarczystych mrozów, lód na jeziorach jest cienki – ostrzegają służby. W tej chwili grubość powłoki lodowej wynosi od 5 do 7 cm.

Wejście na zamarznięte jezioro grozi załamaniem lodu i utonięciem. – Jak do tej pory obyło się bez ofiar śmiertelnych – poinformował mł. bryg. Rafał Melnyk, oficer prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Strażacy od początku grudnia interweniowali 17 razu, niosąc pomoc ludziom i zwierzętom, pod którymi załamał się lód.

00:00 / 00:00

Zamarznięte jeziora zachęcają miłośników wędkarstwa podlodowego. Tomasz Kurowicki z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku opowiedział o stanie przygotowania służb do ewentualnych interwencji.

Wędkarze w tym roku zachowują się ostrożnie. W bazie utrzymywane są w gotowości trzy poduszkowce, które służą do wyciągania ludzi z przerębli.

00:00 / 00:00

Synoptycy przewidują chwilowe ocieplenie od środy, nawet do plus 10 stopni Celsjusza. W piątek spodziewane są opady deszczu, ale zima powróci już w sobotę.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

Tragedia była blisko. Pod mężczyznami załamał się lód

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, woda, lód
Tragedia była blisko. Pod mężczyznami załamał się lód

Z objawami hipotermii trafił do szpitala mężczyzna, pod którym załamał się lód na Jeziorze Myśliwskim w powiecie ostródzkim. Uratowali go strażacy. Drugi z mężczyzn sam wydostał...

Zamknij
RadioOlsztynTV