Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tragedia była blisko. Pod mężczyznami załamał się lód

Fot. B. Świerkowska-Chromy

Z objawami hipotermii trafił do szpitala mężczyzna, pod którym załamał się lód na Jeziorze Myśliwskim w powiecie ostródzkim. Uratowali go strażacy.

Drugi z mężczyzn sam wydostał się na brzeg. Mężczyźni w wieku około 25 i około 50 lat spacerowali po zamarzniętym jeziorze w okolicach Komorowa. W pewnym momencie lód się zarwał i obaj wpadli do wody. Młodszy z nich samodzielnie dotarł do brzegu i zawiadomił służby ratunkowe. Na pomoc ruszyli strażacy z Ostródy i Morąga oraz ochotnicy z Łukty, którzy pierwsi dotarli nad jezioro – zrelacjonował starszy kapitan Grzegorz Różański, zastępca dowódcy ostródzkich strażaków.

00:00 / 00:00

Kiedy strażacy przybyli na miejsce, drugi z mężczyzn był w wodzie do pasa i ostatkiem sił trzymał się krawędzi tafli lodu. Ta sytuacja wyraźnie pokazuje, jak złudne jest nasze pojęcie o grubości lodu – dodał Różański.

00:00 / 00:00

Mężczyzna został przetransportowany na brzeg. Tam ratownicy medyczni stwierdzili u niego hipotermię i został zabrany do szpitala.

Autor: K. Kantor / P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, lód
Ratownicy MOPR i strażacy ratowali łosie, pod którymi załamał się lód

Ratownicy MOPR i strażacy pomogli dwóm łosiom, pod którymi załamał się lód na jeziorze Kisajno. Zwierzęta bezpiecznie wróciły na brzeg. Dwa łosie wpadły do wody około...

Zamknij
RadioOlsztynTV