Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zalane drogi i piwnice, poprzewracane drzewa. Strażacy usuwają skutki ulewy


Od rana strażacy przyjmują zgłoszenia  z całego województwa o  lokalnych podtopieniach. W wyniku ostatnich intensywnych opadów niebezpiecznie wezbrały też rzeki i jeziora.

Jak powiedział Radiu Olsztyn kapitan Rafał Melnyk, strażacy wypompowują jeszcze wodę w trzech miastach w Ostródzie, Braniewie i Elblągu. Zaznaczył jednocześnie, że zgłoszeń będzie więcej. Budynki gospodarcze i piwnice zalane zostały między innymi w Pasłęku, Biskupcu, Olsztynie i Hucie Żuławskiej. Woda stoi  również  w przejściu podziemnym na Dworcu Głównym w Olsztynie.

W jeziorze Druzno na Żuławach i olsztyńskiej Łynie woda przekroczyła stan ostrzegawczy. Wiesław Ostaniewicz, inspektor wojewódzki do spraw susz i powodzi z urzędu wojewódzkiego w Olsztynie uspokaja, że nie ma się czego obawiać.

Stan ostrzegawczy oznacza, że służby intensyfikują swoje działania. Ewentualne zagrożenia cały czas są monitorowane, a jeżeli coś się dzieje natychmiast działamy. Na terenie Olsztyna rzeka Łyna rozlewa się koło Kortowa na terenach, które powinny być zalewane.

Trudniejsza sytuacja jest na Żuławach, gdzie podmakają wały przeciwpowodziowe zniszczone przez styczniową cofkę i bobry. Wczoraj pojawiła się informacja, że na naprawę wałów Elbląg dostanie prawie milion 200 tysięcy złotych z rezerwy budżetowej Skarbu Państwa.

Na Warmii i Mazurach intensywne opady utrzymają się do wieczora – zapowiadają synoptycy. Miejscami może jednak padać także w nocy.

Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami na Warmii i Mazurach

Autor: KPiasecka
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w opady, ulewa, stan wód, deszcz, poziom wód
Ostrzeżenie synoptyków – wieczorem i jutro na Warmii i Mazurach będzie mocno padać

Wieczorem i jutro na Warmii i Mazurach będzie mocno padać - ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku. Ma spaść od 20 do nawet 35 litrów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV